Joaguin Phoenix iklim eyleminde gözaltına alındı

Joaquin Phoenix, iklim değişikliği protestolarında gözaltına alındı. Phoenix, Altın Küre'de de iklim krizine dikkat çekmişti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Oscar ödüllü oyuncu Jane Fonda’nın düzenlediği iklim değişikliği eylemine katılan Joaquin Phoenix, polis tarafından gözaltına alındı. Aynı eylemde usta oyuncu Martin Sheen de gözaltına alınan bir diğer isim oldu.

İndi Wire'nin haberine göre, iklim değişikliğine karşı gerekli önlemlerin alınması için çok daha kayda değer adımların atılmasını isteyen usta oyuncu Jane Fonda'nın ekim ayında başlattığı ve her hafta düzenlediği eylemler bu hafta da polis müdahâlesiyle karşılaştı. Bu eylemlere ve iklim değişikliğine karşı verilen mücadeleye dikkat çekebilmek için ünlü isimleri bu eylemlere davet eden ve zaman zaman bilerek gözaltına alınmalarını isteyerek bu eylemlerin basında yer almasını sağlayan Fonda’ya destek veren isimlerden biri de başarılı oyuncu Joaquin Phoenix oldu.

PHOENİX, HÜKÜMET BİNASINI İŞGAL ETTİ 

Washington’da düzenlenen eylemin bu haftaki ayağına katılan Phoenix, yaklaşık 300 kişinin katıldığı eylemde bir konuşma yaparken, konuşmasının ardından hükûmet binasının merdivenlerini işgal ettiği için polis tarafından gözaltına alındı. 147 kişinin gözaltına alındığı bu eylemde tutuklanan bir diğer isimse usta oyuncu Martin Sheen oldu. Grace and Frankie dizisinde Jane Fonda ile birlikte rol alan Sheen, gösterilerin başından beri bu harekete destek veren isimler arasında yer alıyordu.

ALTIN KÜRE'DE GÜNDEM İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYDİ 

İklim değişikliği konusunda kayda değer adımların atılması için mücadele veren isimlerden biri olan Joaquin Phoenix, geçtiğimiz hafta Altın Küre Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada da bu konu hakkında konuşmuştu. Joke filmindeki etkileyici performansıyla Altın Küre’ye layık görülen Phoenix, “Oy vermek müthiş ama bazen kendimiz sorumluluk alıp kişisel hayatlarımızda fedakârlıklar yapmak zorundayız” ifadelerini kullanmıştı.

Bu yıl menüde tamamen vegan yiyecek ve içeceklerin bulunduğu Altın Küre Ödül Töreni’nde bu kararından dolayı Hollywood Yabancı Basın Birliği’ni kutlayan Phoenix, dün düzenlenen eylemde yaptığı konuşmada da bu konuya dikkat çekti ve herkesin yedikleri konusunda duyarlı davranarak iklim değişikliği konusunda verilen mücadeleye destek verebileceğini ifade etti.