Almanya'da polise bıçakla saldıran Türk öldürüldü

Almanya'da polise bıçakla saldırmaya çalıştığı açıklanan bir kişi öldürüldü. Polis sözcüsü, 37 yaşında ve Türkiye kökenli olduğunu belirttiği saldırganın iki memura bıçakla saldırmaya çalışınca vurulduğunu açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Almanya'nın Gelsenkirchen kentinde polise bıçakla saldırmaya çalıştığı açıklanan Türkiye kökenli 37 yaşındaki bir kişi vurularak öldürüldü. Polis sözcüsü, Fransız haber ajansı AFP'ye yaptığı açıklamada, pazar akşamı 19.30'da meydana gelen olayda adı açıklanmayan ve elindeki bıçağı arkasında saklayan kişinin, araçlarının yanında duran iki polis memuruna saldırmaya çalıştığını ve uyarıları dinlemeyince vurulduğunu söyledi.

BILD: TEKBİR GETİREREK SALDIRDI

Bild gazetesi, saldırganın önce araca bir cisim fırlattığını sonra da "Allahu Ekber" diye bağırarak polis memurlarının üzerine koştuğunu öne sürdü. Gazete, saldırganın şiddet suçundan sabıka kaydı bulunduğunu yazdı.

Almanya, ABD'nin Cuma günü İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'yi öldürmesinden sonra "terör tehdidi" seviyesini yükseltmişti.

Pazar günü Fransa'nın doğusundaki Metz kentinde yine "Allahu Ekber" diye bağırarak elindeki bıçakla polis memurlarının üzerine koştuğu belirtilen bir kişi vurulmuştu. Cuma günü de Paris'te bıçakla bir kişi öldüren, iki kişiyi de ağır yaralayan bir saldırgan vurularak öldürülmüştü. (BBC Türkçe)