Tusk, Trump'a 'silah doğrulttu'

Eski AB Konseyi Başkanı Donald Tusk'ın, ABD Başkanı Donald Trump ile olan fotoğrafı sosyal medyada gündeme geldi. Tusk'ın Trump'a 'silah doğrulttuğu' fotoğraf, bir Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı, Tusk daha sonra kendi Twitter hesabından paylaşımı retweet'ledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eski AB Konseyi Başkanı Donald Tusk'ın geçen yıl G7 Zirvesi'nde ABD Başkanı Donald Trump ile aynı karede yer aldığı bir fotoğraf, Twitter'da onaylanmamış bir hesaptan paylaşıldı. Kullanıcılar, Tusk'ın eliyle silah işareti yaptığı fotoğrafın gerçek hesaptan yayınlandığını sandı. Tusk daha sonra aynı fotoğrafı kendi Twitter hesabında da paylaştı.

Hürriyet'ten Mehmet Can Kömürcü'nün aktardığına göre Avrupa'daki en büyük uluslararası siyasi parti Avrupa Halk Partisi EEP'nin lideri ve Avrupa Birliği Konseyi Eski Başkanı Donald Tusk'ın, ABD Başkanı Donald Trump'ın sırtına iki parmağını silaha benzer biçimde doğrulttuğu bir görüntü, "Dönemsel türbülanslar olsa da transatlantik dostluğu devam etmeli" notu ile Twitter'da @donaldtuskEPP adlı onaylanmamış bir hesaptan paylaşıldı.

Görüntünün paylaşıldığı onaylanmamış hesabı çok sayıda kişi Tusk'ın gerçek hesabı sandı. Fotoğrafın geçen yıl Kanada'da düzenlenen G7 Zirvesi'nde çekildiği anlaşıldı. Sosyal medyada büyüyen tartışmalar sayesinde fotoğraftan haberdar olan Tusk kendi Twitter hesabında paylaşımı retweet'ledi. Tusk ve Trump daha önce AB'nin dış politikası konusundaki görüş ayrılıkları sebebiyle anlaşmazlık yaşamıştı. (Kaynak: Sputnik)