En 'güçlü' pasaportlar listesinde Türkiye 52'inci sırada

Türkiye, dünyanın en 'güçlü' pasaportlarını listeleyen Henley Pasaport Endeksi'nde 199 ülke arasında 52'inci sırada yer aldı. Pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz girilebildiğini verilendiren Henley Pasaport Endeksi listesinde, Türkiye 112 ülkeyle Güney Afrika'nın önünde yer alırken 'en güçlü pasaportlar' Japonya ve Singapur'unkiler oldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz girilebildiğini verilendiren Henley Pasaport Endeksi'ne göre 2019 yılının en güçlü pasaportu listesinde Japonya ve Singapur birinci sırada, Türkiye ise 52'inci sırada yer aldı. Türkiye pasaportuyla 112 ülkeye vizesiz seyahat edilebiliyor.

Japonya ve Singapur pasaportuyla 190 ülkeye vizesiz gidilebiliyor. İkinci sırayı ise Almanya ve Güney Kore 188 destinasyonla paylaşıyor. Üçüncü sırada olan İtalya, Danimarka ve Lüksemburg pasaportlarıyla 187 ülke ziyaret edilebilirken Fransa, İspanya ve İsveç vatandaşları için bu sayı 186.

Listenin sonunda ise Suriye, Irak ve Afganistan yer alıyor. Suriye 29 ülkeyle 105, Irak 27 ülkeyle 106, Afganistan ise 25 ülkeyle 107'inci sırada yer alıyor. (DIŞ HABERLER)