ABD'de bir kişi 'Trump bana borçlu' diyerek arabalara saldırdı

ABD'de bir kişi “Donald Trump bana 1 trilyon dolar borçlu" diyerek 20 araca saldırdı. Taş ve kemerle arabaların camlarını kıran kişi, daha sonra bankta uyudu.

DUVAR ABD’nin Florida eyaletinde evsiz bir kişi 20 arabaya zarar verdi. Gözaltına alınan kişi, “Donald Trump bana 1 trilyon dolar borçlu, o yüzden yaptım” diyerek kendini savundu.

Okaloosa County’de yaşanan olayda, 30 yaşındaki Justin James Wilson adlı bir erkek Holiday Inn otelinde park halinde bulunan en az 20 araca ciddi şekilde zarar verdi.

Taşlarla ve kemerle arabalara vuran Wilson, arabalarının çoğunun camlarını kırdı. Yorgun düşen Wilson yakınlardaki bir bankta uykuya daldı. Burada polis tarafından gözaltına alınan Wilson, “Beni hapse atın. Bunu yaptım çünkü Donald Trump bana 1 trilyon dolar borçlu, bu araçlar da mafyaya ait” dedi.

Polis tarafından yapılan açıklamada Wilson’a bir yıldan fazla hapis cezası gerektiren 14 hasar suçlamasının yanı sıra kabahatler kanunu çerçevesinde altı ayrı suçlama yöneltildiği aktarıldı. Wilson’ın yol açtığı zararın yaklaşık 30 bin dolar civarında olduğu belirtildi.

Florida’da Pasco County’de bu yılın şubat ayında da aracını park ettiği yeri bulamayan 60 yaşındaki bir adam 16 araca zarar vermişti. (Kaynak: Sputnik)