1300 kişinin kredi kartı bilgilerini ezberleyerek internetten alışveriş yaptı

Japonya’da bir çalışan 1300 müşterinin kredi kartı bilgilerini ezberleyerek internetten alışveriş yaptığı için tutuklandı. İnternetten lüks eşyalar alan 34 yaşındaki Susumu Yusuke Taniguchi, bunları nakte çevirerek faturalarını ödüyordu.

DUVAR- Japonya’nın Tokyo şehrinde bir mağazada çalışan 34 yaşındaki Susumu Yusuke Taniguchi, 1300 müşterinin kredi kartı bilgilerini ezberleyerek internetten alışveriş yaptığı için tutuklandı. Taniguchi, fotografik hafızasını kullanarak müşterilerin kredi kartı bilgilerini çalmakla suçlanıyor.

Tokyo polisi, genç adamın 16 haneli kredi kartı numaralarını, isimleri, geçerlilik tarihlerini ve güvenlik kodlarını eksiksiz bir şekilde hatırladığını açıkladı. Bunları daha sonra bilgisayarına aktaran adam, bu bilgileri kullanarak internetten 270 bin yen (yaklaşık 15 bin TL) tutarında alışveriş yaptı. Taniguchi’nin lüks eşyalar satın aldığı belirtildi.

SATIN ALDIĞI LÜKS EŞYALARI NAKDE ÇEVİRİYORDU

İddiaya göre Taniguchi bu eşyaları satarak nakde çeviriyor ve böylece kira, fatura giderlerini ve mutfak masraflarını karşılıyordu. Genç adam, çalıntı kartla yapıldığı söylenen iki çantanın satışını takip eden polisin evine yaptığı baskınla yakalandı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (Kaynak: Sputnik)