Sidney'de 'Allahu Ekber' diye bağıran saldırgan bir kadını bıçakladı

Avustralya’nın Sidney kentinde bir kadını bıçaklayan saldırgan polis tarafından gözaltına alındı. Görgü tanıkları saldırganın “Allahu Ekber” diye bağırdığını belirtiyor.

DUVAR- Avustralya’nın Sidney kentinde yol ortasında bir kadını bıçakla yaraladıktan sonra çevredekilere de saldıran şüpheli polis tarafından gözaltına alındı. Saldırının hemen ardından olay yerine yakın bir yerde bir kadın cesedi bulundu. Kadının ölümünün saldırıyla bağlantısı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Görgü tanıkları, ülkenin en kalabalık şehirlerden biri olan Sidney’in merkezinde meydana gelen olayda saldırganın “Allahu Ekber” şeklinde bağırarak polise “Beni vurun” dediğini aktardı. Ancak polisten yapılan açıklamada saldırının siyasi bir nedeni olup olmadığının henüz kesinleşmediği bildirildi.

Görgü tanıklarından biri saldırganın 20-30 yaşları arasında olduğunu ve elinde 30 santimetre uzunluğunda mutfak bıçağı bulunduğunu söyledi. Görgü tanığı saldırganın pek çok kişinin peşinden gittiğini ancak kendisini durdurmaya çalışan beş, altı kişinin saldırganı sonunda yere yatırmayı başardığını kaydetti. (DW)