İddia: Hitler'in büyükbabası Yahudiydi

Hitler'in büyükbabasının Yahudi olduğu iddia edildi. Babasının evlilik dışı bir ilişkiden doğduğu bilinen Hitler için daha önce de benzer iddialar gündeme gelmişti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Nazi Almanya'sının lideri Adolf Hitler'in kökeni konusunda yeni bir iddia ortaya atıldı. Hitler'in kişisel avukatının günlüğünü inceleyen ABD'li tarihçi Leonard Sax, büyük babasının Yahudi olduğunu öne sürdü.

Hitler'in avukatı Hans Frank'ın günlüğü ile ona ait resmi evrakları üzerinde bir araştırma yapan Sax'a göre, Hitler'in babaannesi Maria Anna Schicklgruber Avusturya'nın Graz kentinde bir Yahudi ile ilişkisinden 1873 yılında bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

'Alois' adı verilen bu çocuk daha sonra Nazi Almanyası'nın lideri olacak Adolf Hitler'in babasıydı. Alois'in gerçek babasının kimliği Naziler iktidara geldiğinde nüfus kayıtlarından silindi. Ancak tarihçi Sax, Hitler'in babasının vaftiz olabilmesi için annesinin bir Hıristiyanla evlendiğini ve kayıtlara "Johann Georg Hiedler"in adının geçtiğini iddia ediyor.

DNA İDDİASI DA GÜNDEME GELMİŞTİ

Leonard Sax, Hitler'in babasının "evlilik dışı ilişkiden" dünyaya geldiğinin zaten bilindiğini ama gerçek büyükbabasının bir Yahudi olduğunun belgelerle kanıtladığını savunuyor. Daha önce de akrabalarından alınan DNA örneklerine göre, Hitler'in biyolojik kökeninin Kuzey Afrika ve Aşkenaz Yahudilerine dayandığı iddia edilmişti. (Kaynak: NTV)

Etiketler Almanya hitler Yahudi