Üç yıl annesinin cesediyle yaşadı

ABD'de bir kadının üç yıl boyunca annesinin çürüyen cesediyle yaşadığı ortaya çıktı. Bu sırada kendi kızını da aynı evde yaşamak zorunda bırakan kadın 20 hapis cezası alabilir.

DUVAR – ABD’nin Teksas eyaletinde üç yıl boyunca annesinin çürüyen cesediyle yaşayan bir kadın gözaltına alındı. Eminyet yetkililerine göre, adı açıklanmayan 47 yaşındaki kadın, annesi ve kızıyla birlikte yaşıyordu. 71 yaşındaki annesi, 2016’da düşerek yaralandı. Hayati tehlikesi olmamasına rağmen kızı ve torunundan yardım alamadığı için birkaç gün içinde öldü.

Kadının cesedi odalardan birinde tutulurken anne ve kızı diğer odada yaşamlarını sürdürüp polise haber vermediler. Torunun büyükannesinin cesediyle aynı evde yaşadığı sırada 15 yaşından küçük olması nedeniyle, anneye “çocuğa travma yaşatmak” suçundan dava açıldı. Kadının suçlu bulunması halinde 20 yıla kadar hapis ve 10 bin dolara kadar para cezası alabileceği belirtiliyor.

Çocuğun şimdi bir akrabasının yanına yerleştirildiği belirtiliyor. Polise göre büyükannenin çevresinden saygı gören bir kadındı ve 35 yıl boyunca bir okulda sekreter olarak çalışıyordu. Kadının emekli olduktan sonra da başka işlerde çalışmaya devam ettiği ve son olarak Seguin’deki spor etkinliklerinde bilet toplayıcılığı yaptığı söyleniyor. (BBC Türkçe)