DÜNYA

Üçüncü kez titreyen Merkel: Ben iyiyim

Almanya Başbakanı Angela Merkel, yine canlı yayında titrerken görüntülendi. Merkel, olayın ardından gazetecilerden gelen soruya Merkel'in kendisi de "Ben iyiyim, benim için endişelenmenize gerek yok" yanıtını verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Almanya Başbakanı Angela Merkel, yaklaşık bir ay içinde bir canlı yayında üçüncü defa titreme nöbeti geçirdi. Merkel, Finlandiya Başbakanı Antti Rinne'yi ağırladığı resmi törende titrerken görüntülendi.

Merkel'in titremesinin dünya basınında flaş haber olarak verilmesinin ardından Alman hükümeti "Başbakan iyi" açıklaması yaptı. Merkel'in kendisi ise "Ben iyiyim, benim için endişelenmenize gerek yok" dedi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Merkel, sağlık durumunda çalışmasını engelleyecek bir sorun olmadığını belirterek, "Sanırım benim iyi olduğumu söylemem yeterli olmalı" çıkışı yaptı.

NE OLMUŞTU?

Merkel ilk olarak, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’yi Berlin'de karşıladığı sırada, ardından da Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’la ortak bir toplantıda titrerken görüntülenmişti.

Almanya hükümeti Merkel'in susuz kaldığı açıklaması ile yetinirken, başbakanın kendisi de "İyiyim" demişti. Ancak uzun çalışma saatleri ve 'çelik gibi' sinirleri ile tanınan Merkel'in bu açıklaması birçok Almanı tatmin etmemişti. (DIŞ HABERLER)

Almanlar sessizce soruyor: Merkel neden titriyor?Almanlar sessizce soruyor: Merkel neden titriyor?

Merkel'den titreme açıklaması: İyiyimMerkel'den titreme açıklaması: İyiyim

Merkel yine canlı yayında titreme nöbeti geçirdiMerkel yine canlı yayında titreme nöbeti geçirdi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR