DÜNYA

Merkel yine canlı yayında titreme nöbeti geçirdi

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 10 gün içinde ikinci kez titrerken görüntülendi. Merkel'in önceki hafta geçirdiği titreme nöbeti için 'su kaybı' açıklaması yapılmıştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Almanya Başbakanı Angela Merkel, 10 gün içinde ikinci kez resmi bir programda kontrolsüz bir şekilde titrerken görüntülendi. Yeni Adalet Bakanı Christine Lambrecht’in resmen görevine başlaması nedeniyle başkent Berlin’de düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’ın yanında duran Angela Merkel’in yine titreme nöbetine girdiği anlar kameralara yansıdı.

YARIM SAAT SONRA İYİLEŞTİ

Kendisine getirilen suyu içmeyi reddeden Merkel’in yaklaşık yarım saat sonra parlamentoya vardığı sırada iyi olduğu görüldü. G20 Zirvesine katılmak üzere Japonya’ya gitmesi beklenen Merkel’in programını değiştirmeyeceği belirtildi. Sözcüsü, “Her şey planlandığı şekilde ilerleyecek. Şansölye iyi durumda” dedi.

​SIVI KAYBI DENİLMİŞTİ

Merkel’in bu endişelendiren titreme nöbeti ilk olarak Berlin’de yeni seçilen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’yi karşıladığı sırada kaydedilmişti.

Merkel’in güneş altında yapılan resmi tören sırasında şiddetli şekilde titrediği görülüyordu. Korkutan görüntülerin ardından Merkel iyi olduğu, sıvı kaybı yaşadığı için titrediği açıklamasını yaptı. DPA ajansı Merkel’in güneş altında kaldığında benzer bir durumu daha önce de yaşadığını aktardı. Olayla ilgili tarih vermeyen ajans, durumun yine yeterince su içmemesinden kaynaklandığını belirtti.

Merkel canlı yayında az daha bayılıyorduMerkel canlı yayında az daha bayılıyordu

Merkel 2014 yılında da bir televizyon röportajını son dakikada iptal etmişti, sözcüsü de röportajın ancak başbakanın bir şeyler yiyip içmesinden sonra gerçekleştirilebildiğini ifade etmişti.

Merkel’in bir sağlık probleminin olup olmadığı ise bilinmiyor. Almanya’daki gizlilik kanunları bu tür bilgileri aktarmak açısından çok sıkı tutuluyor. (Kaynak: Sputnik)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR