Trump'tan seçim vaatleri: Kanser tedavisini bulup Mars'a çıkacağım!

ABD Başkanı Donald Trump, 2020 seçimleri için kampanyasını başlattı. Trump, kanseri ve AIDS'i yenme, Mars'a astronot gönderme gibi sıradışı vaatlerde bulundu.

DUVAR – 2020 başkanlık seçimleri için kampanyasını başlatan ABD Başkanı Donald Trump, kanseri yenmekten Mars’a ayak basmaya uzanan bir dizi sıradışı vaatte bulundu. Trump, Orlando’da yaptığı kampanya tanıtımında, yeniden seçilmesi halinde kanseri yenmeye, AIDS’in kökünü kazımaya ve Mars’a astronot göndermeye çalışacağını söyledi.

JOE BIDEN’IN VAADİNİ ÇALDI

Trump’ın kanser vaadi, Demokrat Parti’den olası rakibi Joe Biden’ın benzer bir açıklamasından sonra geliyor. Eski başkan yardımcısı olan ve partisi içinde 2020 seçimleri için adaylığını koyan Biden, oğlu Beau Biden’ın 2015’te kanserden ölmesi üzerine ‘Biden Kanser Teşebbüsü’nü açmıştı. Joe Biden bir konuşmasında da, “Size söz veriyorum, başkan seçilmem halinde, Amerika’yı değiştirecek en önemli tek bir şey göstereceğim. Kansere çare bulacağım” demişti.

Trump da Biden’ın bu vaadinden ‘ilham’ alarak, “Biz yeni tıbbi sınırları zorlayacağız. Kanser dahil çok sayıda hastalığa çare bulacağız. Bunu yapmaya her zamankinden daha yakınız” ifadelerini kulandı. ABD Başkanı, kanserden bir adım ileriye de giderek, AIDS’in kökünü kazıma vaadinde de bulundu.

Donald Trump’ın konuşmasında, orduya bağlı bir Uzay Gücü kurma vaadini tekrar etmesi ve Mars’a Amerikalı bir astronotun ayak basması için çalışacağını söylemesi de dikkat çekti. (DIŞ HABERLER)