Hapse girebilmek için muzla banka soydu

İngiltere'de evsiz bir adam 'başını sokacak bir yer bulmak' için banka soydu, kendisi teslim olarak hapse girdi... Adamın, soygunu silah süsü verilmiş bir muzla yaptığı ortaya çıktı.

DUVAR – İngiltere’de evinden atılan ve hapse girebilmek için silah süsü verdiği muzla banka soyan bir adam 14 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Laurence James Vonderdell adlı adam, 25 Mart’ta Bournmouth kentindeki Barclays Bank’ın bir şubesine girerek görevliye bir poşete sardığı muzu doğrulttu ve “Bu bir soygundur” dedi. Banka görevlisi, Vonderdell’e 1200 sterlin (yaklaşık 8 bin 800 TL) verdi.

HEMEN TESLİM OLDU

Mahkeme kayıtlarına göre soygundan sonra sokakta bir polis memurunun yanına giden Vonderdell, “Silahla banka soydum. Tutuklanmak istiyorum” dedi.

Laurence James Vonderdell

KARAKOLA YÜRÜYEREK GİTTİ

Polis memuru Vonderdell’e karakola gitmesini tavsiye etti. Yaklaşık üç kilometre mesafedeki karakola yürüyerek giden Vonderdell, parayı eksiksiz olarak polise teslim etti, “Amacım kimseyi incitmek değildi. Sadece başımı sokabilecek bir yer bulmak için bunu yaptım” dedi. Vonderdell, soygun ve ‘sahte silah’ bulundurmaktan suçlu bulundu.

Geçen hafta İsrail’de el bombası süsü verdiği avokadoyla beş gün arayla iki banka şubesini soyan bir kişi gözaltına alınmıştı. İki bankadan toplam 8 bin 300 dolar çalan 47 yaşındaki soyguncunun daha önce silahlı soygun suçundan üç yıl hapis yattığı bildirilmişti. (BBC Türkçe)