Sınava geç kalmamak için babasının aracıyla kaza yaptı

Fransa'da lise mezuniyet sınavına geç kalmamak için babasının aracını izinsiz alan 18 yaşındaki öğrenci kaza yaptı. Kazadan yara almadan kurtulan çocuğu polisler sınava yetiştirdi.

DUVAR- Fransa’da 18 yaşındaki bir öğrenci mezuniyet sınavın yetişmek için babasının aracını izinsiz aldıktan sonra kaza yaptı. Polis tarafından araçtan indirilen öğrenci durum anlaşılınca yine polisler tarafından sınava yetiştirildi.

Loïc adlı öğrenci, otobüsü kaçırdıktan sonra lise mezuniyet sınavına yetişmek için çaresizlikten babasının arabasını aldı. Yolda aracın kontrolünü kaybedince yolun karşı tarafındaki korkuluklara çarptı. Durumu kontrol altına aldıktan sonra Albi kasabasındaki polisler, sınava bir dakika kala Loïc’i okula yetiştirdiler.

ÖĞRENCİYİ SINAVA POLİSLER YETİŞTİRDİ

Lise öğrencisi alkol kullanıp kullanmadığının ölçmek için alkol testine sokuldu. Alkol testini geçen öğrenci için polisler sınava girmek için istekli olduğunu gördüklerini ve Fransa’da gerekli bir sınav olan lise mezuniyetinin sınavına girememesinin bir öğrenci için talihsizlik olarak görüldüğünü belirttiler. Öğrenciyi sınava yetiştiren Albi polisi kendisine “hak ettiği tüm başarıları” dilediklerini söylediler. (DIŞ HABERLER)