'Tarafsız Bölge' tartışması AFP'de

Ekrem İmamoğlu'nun dün akşam CNN Türk'te katıldığı Tarafsız Bölge programının erken bitirilmesi Fransız haber ajansı AFP'de haber oldu. Ajans, "Erdoğan mart ayındaki seçimlerden önce Binali Yıldırım adına neredeyse her gün televizyonda konuşurken, İmamoğlu'na Türk ekranlarında nadiren vakit ayrılıyor" ifadelerini kullandı.

DUVAR – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden sonra YSK’nin iptal kararı ile mazbatası alınan Ekrem İmamoğlu’nun, 23 Haziran’da yenilenecek seçimler öncesi çıktığı CNN Türk yayını dünya basınında da gündem oldu. Fransız haber ajansı AFP, Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge isimli programında yayının erken bitirilmesini haberleştirdi.

AFP, dünya çapındaki abonelerine servis ettiği haberde, “CNN Türk, muhalefetin İstanbul adayı ile söyleşiyi, belediyenin ‘israf’larını anlatmaya başladığı sırada kestiği için eleştiriliyor” ifadelerini kullandı. Haberde, programın planlanandan yarım saat erken bitirilmesi konusunda sosyal medyada CNN Türk’e tepki yağdığı belirtildi. AFP, bazı Twitter kullanıcılarının tepkilerini de aktardı.

Ajans, “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan mart ayındaki seçimlerden önce iktidar partisinin adayı olan eski başbakan Binali Yıldırım adına neredeyse her gün televizyonda konuşurken, İmamoğlu’na Türk ekranlarında nadiren vakit ayrılıyor. İmamoğlu, 18 günlük belediye başkanlığında fark ettiğini söylediği israftan söz etmeye başladığında, CNN Türk sunucusu tarafından sözü kesildi” ifadelerini kullandı. (Dış Haberler)