Trump ile Putin 1.5 saat telefonda görüştü

Rusya Devlet Başkanı Putin ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü. Görüşmede nükleer silah, Kuzey Kore, Venezuela ve Mueller'in Raporu konuları konuşuldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump arasında yaklaşık 1.5 saat süren telefon görüşmesi gerçekleştirildi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, görüşmelere dair ayrıntıları yayınlayacaklarını söyledi.

NÜKLEER SİLAH, KUZEY KORE, VENEZUELA VE MUELLER’İN RAPORU GÖRÜŞÜLDÜ

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, “yaklaşık 1 saat süren” telefon görüşmesi sırasında, Rusya soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Robert Mueller’in raporu, Venezuela ve Kuzey Kore’deki durum, Stratejik Saldırı Silahlarının Azaltılması Anlaşması’nın (START) uzatılması ve Rusya, ABD ve Çin arasında yeni bir anlaşmanın imzalanması olasılığının değerlendirildiğini açıkladı. Sanders, görüşmenin ardından düzenlediği basın brifinginde, “Mevcut nükleer anlaşmanın uzatılması ve ayrıca Çin’i de kapsayacak yeni anlaşmanın imzalanma potansiyeli ele alındı” dedi.

Görüşmenin “olumlu” geçtiğini kaydeden Beyaz Saray Sözcüsü, “Onlar ticareti, ülkeler arasındaki ticaret hacmindeki artışı görüştü” diye ekledi. Sanders, Trump’ın Putin’den, Kuzey Kore’ye nükleer silahsızlanma konusunda baskı yapmasını istediğini de dile getirdi. (Kaynak: Sputnik)