Stoltenberg: Türkiye ve ABD'nin Suriye'deki işbirliğini memnuniyetle karşılıyorum

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bir soru üzerine savunma bakanları toplantısında Suriye'nin gündemde olmadığını söyledi. NATO'nun Suriye'de askeri varlığı olmadığını belirten Stoltenberg, "Fakat bazı NATO müttefiklerinin var. Türkiye ve ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde iş birliği yapmasını memnuniyetle karşılıyorum" dedi.

DUVAR – NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yarın Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleşecek olan NATO Savunma Bakanları Toplantısı gündemine ilişkin düzenlediği basın toplantısında Türkiye’ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Jens Stoltenberg, kendisine yöneltilen “Yarınki toplantının gündeminde Suriye ve Libya’nın da olup olmayacağı” sorusuna, Suriye’ye ilişkin belirli bir konunun gündemde olmadığını belirtti.

NATO’nun Suriye’de askeri varlığı olmadığını hatırlatan Stoltenberg, “Fakat bazı NATO müttefiklerinin var. Türkiye ve ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde iş birliği yapmasını memnuniyetle karşılıyorum. ABD ve Türkiye’nin NATO toplantılarındaki ikili görüşmelerde Suriye’de iş birliğini geliştirmeyi ele aldıklarını görüyoruz. Bunun yarınki toplantıda da olmasını bekliyoruz” dedi. (DHA)