14 Şubat için oğluna sevgili bulmaya çalışan kadın gözaltına alındı

ABD'deki Towson Üniversitesi'nde dolaşarak kadın öğrencilere oğlunun fotoğrafını gösteren anne, şikayetler üzerine polis tarafından gözaltına alındı.

DUVAR – ABD’nin Maryland eyaletinde bulunan Towson Üniversitesi öğrencileri, polise 50 yaşlarında bir kadının, kampüste dolaşarak kadın öğrencilere bir fotoğraf gösterdiği ihbarında bulundu.

Sputnik’te yer alan habere göre öğrenciler, kadın günlerdir kampüste ve kütüphanede dolaşıp, gördüğü kız öğrencilere telefonundan oğlunun fotoğrafını göstererek Sevgililer Günü buluşması ayarlamaya çalıştığını söyledi.

Öğrenciler bu durumdan oldukça huzursuz olduklarını ve korktuklarını belirttiler. Şikayet üzerine Towson Üniversitesi polis biriminde görevli polisleri kamera görüntüleri inceleyerek kadını görenlerin kendilerine ulaşmasını istedi.

Gözaltına kadının ifadesinde oğlunun 14 Şubat Sevgililer Günü’ne yalnız girmesini istemediğini bu yüzden “kız arkadaş” bulmaya çalıştığını söylediği öğrenildi.

Polisler, kadın hakkında yasal bir işlem yapılmasına gerek duyulmadığını, ancak bu duruma son vermesi konusunda kendisini uyardıklarını söylediler.