ABD'den Gülen açıklaması: 'Bir bakarız' dedik

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre, Gülen'in Türkiye'ye iadesi konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "bir bakarız" denilmiş.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, gazetecilere yaptığı açıklamada Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi iddiaları hakkında "ABD Başkanı Trump, Türk lidere (Cumhurbaşkanı Erdoğan) sadece ‘Bir bakarız' dedi" diye konuştu.

Sanders, açıklamasında "İade ihtimallerine bir bakacağız denildi ancak herhangi bir taahhütte bulunulmadı" ifadelerini kullandı.

Gülen'in, Türkiye'ye iadesi konusunda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "En son Buenos Aires'te bir araya geldiğimizde ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bu konu üzerinde çalıştıklarını söyledi ancak somut adımları görmemiz gerek" demişti.

Önceki gün Reuters'ın bir Beyaz Saray yetkilisine dayandırdığı haberde Trump'ın Gülen'in iadesi konusunda bir taahhütte bulunmadığı belirtilmişti. (Kaynak: Sputnik)

Beyaz Saray yetkilisi: Trump Erdoğan'a Gülen için taahhütte bulunmadıBeyaz Saray yetkilisi: Trump Erdoğan'a Gülen için taahhütte bulunmadı

ABD Dışişleri: Erdoğan'ın açıklaması 'yanıltıcı bir beyan'ABD Dışişleri: Erdoğan'ın açıklaması 'yanıltıcı bir beyan'