Las Vegas katliamından kurtuldu, bar saldırısında öldü

ABD, Kaliforniya'da bir barda düzenlenen silahlı saldırının yasını tutuyor. Ölenlerden birinin, geçen yıl ülkenin en kanlı saldırısı olan Las Vegas katliamından kurtulan Telemachus Orfanos olduğu ortaya çıktı.

DUVAR – ABD’nin Las Vegas kentinde geçen yıl 58 kişinin öldüğü ülke tarihinin en kanlı katliamından sağ kurtulan Telemachus Orfanos, çarşamba gecesi Kaliforniya’da bir barda düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybetti. 27 yaşındaki Orfanos, kendisi gibi Vegas’taki saldırıdan kurtulan bir grupla birlikte bardaydı.

Annesi ABC News’a yaptığı açıklamada, “Oğlum Las Vegas’tan birçok arkadaşıyla beraberdi. Dün gece eve dönmedi” dedi. Babası ise “Çağımızın en kötü toplu katliamından kurtulmasından sonra kendi memleketinde öldürülmesi çok ironik” diye konuştu.

LAS VEGAS’TAN KURTULANLARIN BULUŞMA NOKTASIYDI

Las Vegas saldırısından sağ kurtulan bir grup, son aylarda barı buluşma noktası olarak kullanıyordu. Gruptakilerden Nicholas Champion son saldırı sırasında barda bulunduğunu söyledi ve “Bir yıl, bir ay içinde bu ikinci kez oluyor. Bizim için büyük bir şey. Biz büyük bir aileyiz ve maalesef bu aile ikinci kez vuruldu” dedi. Yine her iki saldırıdan kurtulan Brendan Kelly de “Borderline bizim güvenli yerimizdi. Vegas saldırısından kurtulan 30 ila 45 kişinin evi gibiydi” diye konuştu.

Facebook sayfasına göre, Telemachus Orfanos Thousand Oaks Lisesi’nden mezun olduktan sonra donanmaya katılmıştı. Borderline Bar and Grill, öğrencilerin sık gittiği birkaç üniversiteye de yakın bir mekan.

Los Angeles polisi, bar saldırısının nasıl gerçekleştiğine dair ayrıntıları da açıkladı. Buna göre, zanlı Ian David Long kapıdaki güvenlik görevlisini öldürdükten sonra içeri girdi ve ateş açmadan önce içeri sis bombası attı. Ruhsatlı bir Glock tabancayla ateş açan Long’un büyük şarjör kullanması sayesinde normalden çok mermi attığı belirtildi.

Bardakilerin sandalyelerle camları kırarak veya tuvaletlere saklanarak kurtulmaya çalıştığı kaydedildi. 13 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda en az 10 kişi de yaralanmıştı. (Kaynak: BBC Türkçe)