Brüksel’de 2 kişi donarak hayatını kaybetti

Brüksel'de resmi makamlarca yapılan açıklamada iki evsiz kadının soğuktan hayatını kaybettiği bildirildi. İnsanlara Yardımdan Sorumlu Brüksel Bölgesel Hükümeti Bakanı Pascal Smet, evsizlere yönelik merkezlerde yer olduğunu ve kimsenin şimdiye kadar bu merkezlerden geri çevrilmediğini ifade etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Belçika'nın başkenti Brüksel’de soğuk havanın etkisini artırması ile birlikte iki evsiz kadın hayatını kaybetti. 41 yaşında olduğu öğrenilen kadınlardan birinin Türklerin yoğun olarak yaşadığı Schaerbeek bölgesinde hayatını kaybettiği ve temizlik görevlileri tarafından bulunduğu öğrenildi. 50 yaşlarında olduğu tahmin edilen diğer kadının cansız bedeni ise Brüksel Belediyesi'nde bulundu.

Savcılık tarafından yapılan incelemelerde her iki kadının da soğuktan öldüğü tespit edildi.

EVSİZLERİN ORTALAMA YAŞAM SÜRELERİ 50 YAŞIN ALTINDA 

İnsanlara Yardımdan Sorumlu Brüksel Bölgesel Hükümeti Bakanı Pascal Smet’in kabinesinden yapılan açıklamada, kış aylarına yönelik planda herhangi bir değişiklik yapılmayacağı, evsizlere yönelik merkezlerde hâlâ yer olduğunu ve kimsenin şimdiye kadar bu merkezlerden geri çevrilmediği ifade edildi. Kabine sözcüsü ayrıca 15 Kasım’dan itibaren binden fazla kişiyi ağırlayabilecek barınakların açılacağını da söyledi.

euronews'in haberinde, Brüksel’de yüzlerce evsizin sokaklarda yaşam mücadelesi verdiği de belirtildi. Uzmanlar evsiz erkeklerin yaşam süresinin ortalama 48 kadınlar için ise 45 olduğunu belirtiyor. Belçika evsizlere en çok sosyal yardımlar sunan Avrupa ülkelerinin başında geliyor ancak birçok yardıma muhtaç insanın farklı nedenlerden dolayı bu merkezlere başvurmak istemediği biliniyor.