Trump NATO'yu karıştırdı: Rusya'nın esiri!

ABD Başkanı Donald Trump, Brüksel'de gergin geçmesi beklenen NATO zirvesi daha başlamadan ortalığı karıştırdı. Trump, Avrupa'nın hem kendilerinden Rusya'ya karşı koruma için para istediğini, hem de Rusya ile gaz anlaşmaları yaptığını söyleyerek, 'Almanya'nın Rusya'nın esiri olduğunu' öne sürdü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ABD Başkanı Donald Trump, Brüksel'deki NATO zirvesi daha başlamadan ortalığı karıştırdı. Trump, Almanya'nın Baltık Denizi'nden geçecek boru hatlarına destek verip Rusya ile anlaşması nedeniyle 'Moskova'nın esiri' haline geldiğini öne sürdü.

Brüksel'deki NATO zirvesi öncesinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile kahvaltıda bir araya gelen Trump "Almanya Rusya'nın bir esiri çünkü enerjisinin çok büyük bölümünü Rusya'dan sağlıyor" dedi.

'RUSYA'YA MİLYARLARCA DOLAR ÖDÜYORLAR'

Trump, en zengin Avrupa ülkesi olan Almanya'nın bir yandan Moskova ile gaz anlaşmalarını desteklerken bir yandan da ABD'nin Avrupa'ya Rusya'dan korunmaları için para ödemesinin uygunsuz olduğunu söyledi.

Daha önce AB ülkelerini NATO'nun savunma harcamalarına yeterince katkı yapmamakla eleştiren Trump sözlerini "Rusya'ya milyarlarca dolar ödüyorlar. Ve bizim onları Rusya'ya karşı korumamız gerekiyor" diye sürdürdü. (Sputnik)

Etiketler Rusya Trump nato Rsuya