Sevgilisi olanı okuldan atma tehditi

Gallerde okul müdürü sevgilisi olan öğrencilerin okuldan atılacağını belirttiği bir e-posta yazdı. Müdür Belfield, gelen tepkiler üzerine "Yazdıklarım, tüm öğrencileri hata yapabilecekleri bir gençlik aşkından caydırmak içindi" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Galler’de bir ortaokulda müdürlük yapan Toby Belfield’in, sevgilisi olan öğrencilerin okuldan atılacağını açıklaması ülkede büyük tartışma yarattı. Müdürün yazdığı e-posta İngiliz Daily Post gazetesine yayınlanınca gelen tepkiler üzerine geri adım atan Belfield, “Yazdıklarım, tüm öğrencileri hata yapabilecekleri bir gençlik aşkından caydırmak içindi” dedi.

Galler’de bir ortaokulda müdürlük yapan Toby Belfield’in, sevgilisi olan öğrencilerin okuldan atılacağını açıklaması büyük tartışma yarattı. Galler’in kuzeyindeki Ruthin Ortaokulu Müdürü Belfield, öğrencilerin romantik ilişkilerinin eğitimlerini olumsuz etkileyeceğini ifade eden bir e-posta yazdı.

E-postada Belfield, öğrencilerin ilişkisi olmasını ‘güçlü bir şekilde reddettiğini’ belirtti. Yıllık ücreti yaklaşık 50 bin dolar olan okulun müdürü, ilişkisi bulunan öğrencilerin listesinin hazır olduğunu ve bu öğrencilerin Eylül itibariyle kendilerine yeni bir okul bulmaları gerektiğini belirtti. Ayrıca Belfield, bu öğrenciler için üniversiteye girişlerinde iyi bir referans mektubu yazmayacağını söyledi.  Belfield, gelen tepkiler üzerine “İyi notlar alan başarılı bir öğrenci için, sadece kız ya da erkek arkadaşı var diye, üniversiteye girişini olumsuz yönde etkileyecek bir referans yazmam. Yazdıklarım, tüm öğrencileri hata yapabilecekleri bir gençlik aşkından caydırmak içindi. İlişkisi var diye hiçbir öğrenci okuldan atılmayacak” ifadelerini kullandı. Oysa ki Belfield yazdığı e-postayı, “Okul, romantik ilişkilerin yeri değil” sözleriyle sonlandırmıştı.

Kaynak