ABD'de 'Kenan Pala' günü ilan edildi

Kenan Pala San Diego'da evsizler için proje hazırladı. 23 Ocak 'Kenan Pala' günü ilan edildi.

DUVAR – ABD’deki San Diego Francis Parker Ortaokulu’nun 8. sınıf öğrencisi Kenan Pala’nın evsiz ve yurtsuzlar için yaptığı çalışmalar nedeniyle, kentte bu yıl 23 Ocak, ’Kenan Pala Günü’ ilan edildi.

California Valisi adına San Diego Denetleme Kurulu Müdürü Kristin Gaspar, San Diego Meclis Salonu’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Kenan Pala’nın bir yıl önce kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü’ Kids4 Community’ (Topluluk için Çocuklar) derneği ile evsizler ve kimsesizler için sürekli çalışmalar gerçekleştirdiğini, bir yıl boyunca izledikleri öğrenci gençlerin bu tutumlarını bir bildiri yayımlayarak ABD’de duyurduklarını bildirdi.

Kenan Pala da törende beş dakika süren bir konuşma yaptı. Kenan Pala, şöyle konuştu “Yürümeye başladığımdan beri birileri için yardım topluyorum, yardım ediyorum. San Diego’da 3 milyon insan yaşıyor. Eğer herkes bir yardım yaparsa, her gün 3 milyon yardım sağlanmış olur. Hayatımız daha mutlu ve huzurlu geçer. San Diego’da yaşayan insanları yardım yapmaya davet ediyorum.” (DHA)