Ritz'den çalınan 4.5 milyon euroluk mücevherat bulundu

Paris'teki meşhur Ritz Oteli'nin altındaki kuyumculardan çalınan 4.5 milyon euroluk mücevherat bulundu. Polis, soygucuların çantayı düşürdüğünü açıkladı.

DUVAR – Paris’teki ünlü Ritz Oteli’nden silahlı soyguncular tarafından çalınan 4.5 milyon euroluk mücevheratın tamamı bulundu. Fransız polisi, çalıntı mücevheratla dolu bir çantanın beş kişilik çetenin bir üyesi tarafından düşürüldüğünü açıkadı.

Olaya karıştığı belirtilen üç kişi yakalanırken, iki kişinin hâlâ firarda olduğu kaydedildi. Reuters ajansına konuşan bir kaynak, “Çalıntı mücevheratın tümünün polis tarafından bulunan bir çantada olduğunu doğrulayabilirim” dedi.

Çete, soygunu otelin giriş katındaki mağazaların vitrinlerini akşam saatlerinde baltalarla kırarak yapmıştı. Le Parisien gazetesi soygunun devriye gezen bir polis memuru tarafından durdurulduğunu söyledi.

Üç soyguncu binada sıkıştırılırken, dışarıda nöbet bekleyen iki kişi bir araç ve motorsikletle kaçmayı başardı. Çalıntı mücevherat, motorsikletteki soyguncunun bir yayayla çarpıştığında düşürdüğü çantada bulundu.

Bu arada diğer firari soyguncunun kullandığı otomobilse Paris’ien hemen kuzeyindeki Sannois’te bulundu. Lüks Ritz Oteli, Adalet Bakanlığı’nın yanında bulunuyor. (BBC Türkçe)