Lüks seyahat gemisinde 195 kişi zehirlendi

Tatil gemisi M/S Ovation of the Seas'ta 195 kişi zehirlendi. Tatilciler limanda tedavi gördü.

DUVAR – Yolcu gemi şirketlerinden Royal Carribbean’ın M/S Ovation of the Seas isimli gemisinde seyahat eden 195 kişi iki hafta sürecek olan Singapur-Avustralya yolculuğu esnasında zehirlendi.

Yaklaşık 5 bin yolcu taşıyabilen gemi, 23 Kasım Salı günü Singapur’dan, Tazmanya’nın Hobart kentine demirlemek üzere hareket etti.

Limanda ambulanslar tarafından karşılanan gemi personelinin Facebook’da paylaşılan bir videoda koridorlarda temizlik kıyafeti ve yüz maskeleri taktığı görüldü.

Royal Caribbean yetkilileri yaptıkları açıklamada, “Hastalıktan etkilenenler gemimizin doktorları tarafından tedavi edildi ve yakın zamanda tüm misafirlerimizin daha iyi hissetmesini umuyoruz. Bu sırada, başka sorunların ortaya çıkma riskini en aza indirgemek için yoğun sıhhi önlemler aldık” dedi.

Deniz Haber Ajansı’nın haberine göre, yetkililer ayrıca “Gemi Sidney Limanı’na girdikten sonra, hastalığın yayılmasını ve yeni yolcuların binmesinin gecikmesini önlemek amacıyla kapsamlı bir şekilde dezenfekte edilecek” diyerek 5 yolcunun Royal Hobart Hastanesi’nde tedavi gördüğü bildirildi.

Barmen robotlara ve dünyanın en yüksek güvertesine sahip olan gemide 15 farklı restoran ve dokuz bar bulunuyor. Avustralya sularındaki lÜgemi, Perşembe günü Sidney’e varacak.