Harvey Weinstein'ın 'susturulacaklar' listesi ortaya çıktı

Harvey Weinstein cinsel saldırıda bulunduğu 91 kadının listesini yaptı: 'Susturulması gerekenler'.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cinsel saldırı itirafında bulunan yapımcı Harvey Weinstein’ın, 'kendisi hakkında cinsel taciz suçlamasında bulunmaması için araştırılması gereken 91 kişilik “susturulacaklar listesi” ortaya çıktı.

Observer Gazetesi tarafından yayınlanan ve Hollywood film sektöründen 91 kadının isminin bulunduğu listenin Weinstein’ın bu kişilerin kendisi hakkında cinsel taciz suçlamasında bulunup bulunmayacağı veya kamuoyuna bir açıklama yapıp yapmayacağını araştırılması için dedektiflere verdiği liste olduğu belirtildi.

50'DEN FAZLA İSİM KIRMIZI RENKTE YAZILI

Oyuncu, yayıncı, yapımcı, finansman sağlayıcı ve film sektöründe çalışan diğer kişilerden oluşan 91 kişilik listenin yapılmış olması Weinstein’ın suçlamalar ortaya atılmadan önce konuya ilişkin bir strateji geliştirdiği şeklinde yorumlanıyor.

Listede 50’den fazla ismin kırmızı renkle highlight edildiği ve araştırmacılar tarafından öncelik verilmesi gerektiği aktarılıyor. Weinstein’ı ilk halka açık bir şekilde suçlayan McGowan ve Madden’in de isimleri kırmızıyla belirgin hale getirilenler arasında. (DHA)