Yanardağ İtalya'da aileyi yuttu

İtalya'da bir anne ve babayla 11 yaşındaki oğulları, aktif yanardağ kraterine düşerek hayatını kaybetti. . Çift ve çocuklarının yanardağdan çıkan dumandan zehirlenerek ya da zeminin kayması sonucu aşağı düştüğü sanılıyor.

DUVAR – İtalya’da bir anne ve babayla 11 yaşındaki oğulları , Napoli kenti yakınlarındaki aktif Solfatara Yanardağı’nın kraterine düşerek hayatını kaybetti.

BBC Türkçe’nin haberine göre, Massimiliano Carrer ve Tiziana Zaramella çifti, bariyerleri aşarak yanardağ ağzının yakınlarına giden ve aşağı düşen oğulları Lorenzo’yu kurtarmaya çalışırken üç metrelik çukura yuvarlandı.

İtalyan çiftin yedi yaşındaki oğulları ise bariyeri geçmediği için kurtuldu. Çift ve çocuklarının yanardağdan çıkan dumandan zehirlenerek ya da zeminin kayması sonucu aşağı düştüğü sanılıyor. Kraterdeki sıcaklığın 1000 dereceye ulaştığı söyleniyor.

YANARDAĞ EN SON 1198 YILINDA PATLAMIŞTI

Adı İtalyanca sülfürden gelen Solfatara, Napoli’nin batısındaki yanardağlardan biri ve turistlerin uğrak yerlerinden. Yanardağ en son 1198 yılında patlamıştı. Sığ bir krateri olan yanardağdan sülfürlü duman ve buhar çıkıyor. Pozzuoli Belediye Başkanı Vincenzo Figliolia, yanardağda 40 yıldır böyle bir trajedi yaşanmadığını söyledi.