Game of Thrones bitince ne başlayacak?

Milyonlarca izleyiciyi ekrana kilitleyen Game of Thrones dizisinin yaratıcıları, yeni projelerini açıkladı. David Benioff ve Dan Weiss, yeni bir diziye hazırlanıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -Tüm dünya Game of Thrones'un yeni başlayan final sezonuna kilitlendi ama dizinin yaratıcılarının bir sonraki projesi şimdiden belli: Alternatif Amerika'da geçen bir iç savaş hikâyesi...

Game of Thrones dizisini George R.R. Martin'in 'Buz ve Ateşin Şarkısı' isimli kitap serisinden televizyona uyarlayan David Benioff ve Dan Weiss, bir sonraki projelerini kendileri yazacak ve yönetecek.

'ALTERNATİF GERÇEKLİK'

Game of Thrones dizisini yayınlayan HBO kanalı, ikiliyle 'Confederate' isimli yeni bir dizi için anlaştıklarını duyurdu. Yeni dizi köleliğin hâlâ yasal sayıldığı, güney eyaletlerinin bağımsız olduğu bir Amerikan ulusunu betimleyen, alternatif gerçeklik üzerine kurulu bir hikâyeyi anlatacak.

HBO'nun açıklamasında, dizinin '3'üncü Amerikan İç Savaşı'na yol açan olayları anlatacağı' belirtildi. Buna göre, dizide özgürlük savaşçıları, köle avcıları, siyasetçiler, gazeteciler ve köleliğin kaldırılması için mücadele eden karakterler rol alacak.

NE ZAMAN BAŞLAYACAĞI BİLİNMİYOR?

Benioff ve Weiss ise 'Confederate' isimli hikâyeyi ilk başta bir film olarak düşündüklerini ama Game of Thrones'un başarısı sayesinde dizi kanalı HBO'da kalmayı tercih ettiklerini söyledi.

Yeni dizinin ne zaman başlayacağı ya da oyuncuların kimler olacağı henüz açıklanmış değil. (Dış Haberler)