Rekor silah anlaşması sonrası Trump'tan kılıç dansı

Suudi Arabistan'da ABD tarihinin en büyük silah anlaşmasını imzalayan ABD Başkanı Trump, 'kılıç dansı' yaparak kutladı. Eline kılıç alıp dansa giren Trump'ı ABD Dışişleri Bakanı Tillerson izledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan ziyaretinda Kral Selman'la 110 milyar dolar değerinde silah anlaşması imzaladıktan sonra geleneksel 'kılıç dansına' katıldı. Eline kılıç da alan Trump'ın yanı sıra dansa ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson da dansa katıldı.

Trump Riyad'da, aklı Washington'daTrump Riyad'da, aklı Washington'da

ABD tarihinde türünün en büyük, olması nedeniyle 'rekor' olan silah anlaşması imzalandıktan sonra Kral Selman ve Trump 'kılıç dansı' yaparak ortaklıklarını kutladı. Başkent Riyad'da bulunan Al Murabba Sarayı'nda düzenlenen karşılama töreninde Trump eline aldığı kılıç ile dans edenlerin arasına karıştı.

Öte yandan iki ülke arasında yapılan silah anlaşmasının, her biri 6 milyar dolar değerinde 150 Blackhawk tipi helikopteri de kapsadığı belirtildi. Beyaz Saray bunun, ABD tarihinde benzerleri arasındaki en büyük silah anlaşması olduğunu açıkladı. (DIŞ HABERLER)

ABD, Suudi Arabistan'a 100 milyar dolar değerinde silah satacakABD, Suudi Arabistan'a 100 milyar dolar değerinde silah satacak