Bill Gates: Eşitsizliğe karşı savaş açmaya şimdiden başlayabilirsiniz

Dünyanın en zengin iş adamı olan Bill Gates, Twitter'dan açıklamalar yaptı. Gates gençlere eşitsizlik için savaşmalarını tavsiye etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dünyanın en prestijli üniversitelerinden Harvard’ı bırakan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, üniversite yıllarındaki en büyük pişmanlığını açıkladı.

Gates, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda, üniversiteyi bıraktığı zamanlarda daha çok bilgi öğrenmediği için pişman olduğunu söyledi.

86 Milyar dolarlık kişisel servetiyle dünyanın en zengin iş adamı Bill Gates, Twitter üzerinden yazdığı mesajlarla gençlere tavsiyeler verdi. Gençlere hangi alanlarda uzmanlaşmaları gerektiği konusunda ipuçları veren Gates, hayattaki en büyük pişmanlığını da açıkladı.

Gates, Twitter’daki 35 milyon takipçisine, "Üniversiteyi bıraktığım zamanlara dönüp baktığımda keşke öğrenseydim dediğim birkaç şey var. Okulu bıraktığımda ’eşitsizlik’ hakkında çok az şey biliyordum. Dünyadaki eşitsizliği öğrenmek 10 yılımı aldı" dedi.

Öğrencilere dünyadaki eşitsizlik ve adaletsizliğe karşı savaşmaları gerektiğini tavsiye eden Gates ayrıca, "Siz şu an benim üniversite dönemlerinde bildiklerimden daha çok şey biliyorsunuz. Eşitsizliğe karşı savaş açmaya şimdiden başlayabilirsiniz" ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)