Trump'ı trolleyen bakan

İsveç'ten ABD Başkanı Trump'a protesto... Başbakan Yardımcısı ve Çevre Bakanı Lovin, Trump'ın kürtaj karşıtı kararnameyi erkeklerle çevrili halde imzalamasıyla böyle dalga geçti...

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Göreve geldiğinden bu yana etrafı erkeklerle çevrili halde tartışmalı başkanlık kararnamelerini imzalarken görüntülenen yeni ABD Başkanı Donald Trump'a İsveç'ten 'ince' bir protesto geldi. İsveç Başbakan Yardımcısı ve çevre bakanı Isabella Lovin, bir yasayı kadın meslektaşlarının 'bakışları altında' imzalarken fotoğraf çektirdi. Lovin'in Twitter hesabından paylaştığı fotoğraf 16 bin kişi tarafından paylaşıldı.

Lovin'in bu hamlesi, Trump'ın kürtaja destek veren uluslararası gruplara federal yardım yapılmasını yasakladığı kararnameyi sadece erkek yetkililerle birlikte imzalayışını hatırlattı.

İsveçli kadın yetkililerin fotoğrafı internette viral oldu. Lovin ise Trump'a atıfta bulunup bulunmadığının sorulması üzerine "Biz feminist bir hükümetiz, bunu fotoğraftan da görebilirsiniz. Fotoğrafı isteyen istediği gibi yorumlayabilir" dedi. (Dış Haberler)