Donald Trump Pakistanlı mı?

Pakistan merkezli Neo News kanalı Trump'ın aslında Pakistan doğumlu olduğunu iddia ediyor. Habere göre Trump, ABD'ye 1955 yılında getirilmiş.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Pakistan'ın haber kanalı Neo News,  çiçeği burnunda ABD başkanı Donald Trump'ın aslında Pakistan doğumlu olduğunu iddia etti. Haberde Trump'ın Pakistanlı bir ailenin çocuğu olduğu ve adının Davut İbrahim Han olduğu söyleniyor. İddiaya göre küçük Trump ailesini bir trafik kazasında kaybetmiş.

Haber spikeri, "İnanın ya da inanmayın başkan Donald Trump, Pakistan'da doğdu, Amerika'da doğmadı" iddiasında bulundu. Haber kanalı sarışın bir çocuk fotoğrafı yayınlayarak bunun Trump'ın çocukluk fotoğrafı olduğunu savundu.

ÖNCE LONDRA'YA ORADAN ABD'YE

Neo News kanalının söylediğine göre  Trump'ın ailesini trafik kazasında kaybetmesinin ardından Hint asıllı bir İngiliz yüzbaşı tarafından Londra'ya getiriliyor. Daha sonra da evlat edinilen Trump'ın 1955'te ABD'ye götürüldüğü öne sürülüyor.

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Twitter üzerinden haberi paylaşarak tiye aldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, 70 yaşındaki Trump'ın çocukluğunun geçtiği yıllarda renkli fotoğraf teknolojisinin olmadığını belirtti. Buna karşılık veren kullanıcılar ise fotoğrafın sonradan renklendirilmiş olabileceğine dikkat çekti.

Trump, seçim kampanyasında uzun süre, Barack Obama'nın ABD topraklarında doğmadığını öne sürerek, Hawaii doğumlu siyasetçinin doğum sertifikasının meşruiyetini sorgulamıştı. Obama da bu yüzden Trump ile dalga geçmişti. Trump, Eylül ayında yaptığı açıklamada ise Obama'nın ABD'de doğduğunu kabul ederek, iddialarını geri çekmişti. ABD anayasasına göre, bir kişinin ABD Başkanı olabilmesi için 35 yaşını doldurması, 14 yıl ABD'de yaşaması ve doğduğunda Amerikan vatandaşı olması gerekiyor