Rus turistlere charter engeli

Rusya'nın yasağı kaldırmasıyla birlikte Türkiye'ye gelmek isteyen Rus turistlerin charter uçuşlarına takıldığı belirtiliyor.

DUVAR – Rusya ile Türkiye arasındaki gerilimin azalması turizmi de etkilemeye başladı. Uzmanlar charter sorunları nedeniyle talebin tamamının karşılanamadığını belirtiyorlar. Sorunun hızla çözülmesini bekleyen turistlere, Rusya Ulaşım Bakan Yardımcısı Valeri Okulov’dan “temkinli” bir haber geldi…

Türk Rus sitesinin haberine göre Rus yetkili, “Şu an yolcu taşımacılığında en yoğun günleri yaşıyoruz. Türkiye’ye yolcu göndermek için charter seferlerinde herhangi bir değişiklik yapmak kolay olmayacak” dedi. Okulov’a göre, zaten bu yıl charter uçuşlarınfa şikayet konusu olan rötarlar, Türkiye’nin de devreye girmesiyle daha da artabilir.

Okulov, “Eğer rezerv edilen uçaklar Türkiye hattına verilirse durum daha da zorlaşacak” dedi.

SEFERLER İPTAL EDİLİYOR

Bu arada bazı şirketlerin bölgelerden Yunanistan ve Kıbrıs’a olan seferleri yolcu azlığından iptal edip bu uçakları Türkiye’ye yönlendirmeye çalıştıkları haber veriliyor.

Uzmanlar normal zamanda sadece yazın Türkiye’ye ayda 700 bin civarı turist gittiğini, şu an charter sorunları nedeniyle en fazla bunun yarısına ulaşılabileceğini belirtiyor.