DÜNYA

Bağdat'ta kanlı pazar: IŞİD saldırısında 167 ölü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bomba yüklü araçla intihar saldırısı ve bir pazar yerine bombalı saldırı düzenlendi. Birini IŞİD'in üstlendiği saldırılarda toplam 167 ölü var.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Irak'ın başkenti Bağdat'ta bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 167'ye yükseldi. Yüzlerce yaralıvar.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Irak'ın başkenti Bağdat'ın merkezindeki Karrada bölgesinde bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Kentin kuzeyindeki Şaab bölgesinde ise el yapımı patlayıcı pazar yerinde infilak ettirildi. Saldırılarda en az 167 kişi hayatını kaybetti. Ölüm ve yaralanmaların çoğunluğu Karrada'daki saldırıda yaşandı. Ramazan ayı nedeniyle bölge kalabalıktı. Sivillerin arasında kadınlar ve çocuklar da vardı.

Şİİ'LERİN YAŞADIĞI BÖLGE

Saldırılar sonrası bazı araç ve iş yerlerinde yangın çıktı. Bombalı araçla yapılan saldırının sorumluluğunu IŞİD üstlendi. Diğer saldırıyı ise henüz üstlenen olmadı. Çoğunlukla Şii nüfusun yaşadığı Karrada'daki saldırı sonrası olay yerine giden Irak Başbakanı Haydar İbadi, vatandaşların tepkisiyle karşılaşınca bölgeyi terk etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR