Doktor Soner Oğuz'un son mesajı: Sizi seviyoruz, siz de bizi sevin ve bize yardımcı olun.

Denizli Çivril'de aile hekimi Soner Oğuz, koronadan vefat etti. Soner Oğuz 5 gün önce yaptığı paylaşımda hastalığını nasıl geçirdiğini anlatırken "Sizi seviyoruz ama siz de bizi sevin ve bize yardımcı olun lütfen... 2-3 gün aranızda olamayacağım biraz dinlenmek istiyorum ama en kısa sürede aranıza katılacağım" diye seslenmişti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Denizli Çivril’de aile hekimi olarak görev yapan Dr. Soner Oğuz 13 Aralık Pazar günü hafif üşüme ve titreme belirlileri gösterdi. 3 gece boyunca ağrı çeken Oğuz’un 16 Aralık Çarşamba günü yaptırdığı test sonucu pozitif çıktı. Çivril Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 10 gün tedavi gören Oğuz tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı.

Dr. Soner Oğuz vefatından 5 gün önce yaptığı sosyal medya paylaşımında şöyle demişti: "Pazar akşamı hafif üşüme titreme belirtileriyle başlayan hastalığım salı akşamı dayanılmaz hale geldi... 3 gece sabahı sabah ettim. Çarşamba günü PCR yaptırdım akşamında COVİD (+) olduğu haberi geldi. Son nefes dedikleri olsa gerek neredeyse son nefesim kalmıştı. 112 ile acile gittim. Soluk herhalde 30 dakika daha geciksem ben de sağlık şehidimi olacaktım bilmiyorum. Halen yaşıyorum. Ama bu sene neredeyse sorduklarımın yarısından fazlası bu hastalığı geçiren sağlık çalışanları ne şartlar altında olursa olsun sağlığınız için çalışıyoruz herkes bilsin. Sizi seviyoruz ama siz de bizi sevin ve bize yardımcı olun lütfen... 2-3 gün aranızda olamayacağım biraz dinlenmek istiyorum ama en kısa sürede aranıza katılacağım... Beni arayan mesaj çeken herkese teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım... Sağlık önce sağlık lütfen dikkat edin.” ifadelerini kullanmıştı.

Türk Tabipleri Birliği, Dr. Oğuz'un ölümünün ardından başsağlığı mesajı yayınlarken bir kez daha "Yönetemiyorsunuz" dedi ve Covid-19'un meslek hastalığı sayılması talebini yineledi.