Diyarbakır’da hastane yemeğini boykot eden SES üyelerine silahlı saldırı

Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yemek menüsünü boykot eden SES üyeleri, işletmecinin silahlı saldırısına uğradı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi üyeleri, Diyarbakır Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin yemek menüsünün sağlık beslenme hakkının ihlaline karşı kurum bahçesinde “yemek boykotu” eylemi yapmak istedi. Eylem başlamadan, yemekhane işletmecisi olduğunu ileri süren ve ismi öğrenilmeyen bir kişi sağlık çalışanlarına saldırdı.

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, SES üyesi Mehmet Nur Ulus’u yemekhaneye çağıran söz konusu kişi, “Sen nasıl bizim yemekleri boykot edersin’ diyerek tehdit etti. Ulus’un aktardığına göre, yemekhane sahibi olduğunu söyleyen kişi, tabanca ile kendisine kurşun sıktığını ancak kurşunun isabet etmediğini söyledi. Ulus ayrıca, silahlı saldırı sonrası yemekhanede bulunan iki kişi tarafında da darp edildiğini kaydetti. 
 
Ulus, aynı zamanda SES üyesi Bilal Atılgan’ın da belirlenemeyen kişilerce darp edildiği bilgisini paylaştı. Boykot kapsamında hastane önüne gelen SES üyelerinin hastane bahçesindeki bekleyişleri sürüyor. (HABER MERKEZİ)
 

Etiketler SES YEMEK BOYKOT SALDIRI