Diyanet’te darp iddiası

Diyanet çalışanları arasında faaliyet gösteren MİL Diyanet-Sen ile Diyanet Sendikası arasında gerilim arttı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -Manevi İlkeli Liyakatli Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (MİL Diyanet-Sen), Gaziantep Diyanet-Sen İl Başkanı Müslüm Göral’ın müftülük binasında engelli bir memuru darp ettiğini öne sürdü.

Cumhuriyet'in haberine göre, açılan soruşturma üzerine Göral’ın görev yeri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından değiştirilirken karar 3 ay boyunca uygulanmadı. MİL Diyanet-Sen ise yaptığı açıklamada “Daha önce verilen bölge dışı yer değişikliği kararı Gaziantep il içine çevrilerek Göral’ın merkezde görev yapmasına müsaade edilmiştir” dendi. Darp olayından dolayı görev yeri değiştirilen Göral’ın daha sonra Gaziantep Memur-Sen İl Başkanlığı’na getirildiğini belirtti.

MÜFTÜNÜN YER DEĞİŞTİRME KARARI GERİ ÇEKİLDİ

Darıca’da ise müftü ile Diyanet çalışanları arasında mobbing gerginliği yaşanıyor. Müftü Zeynel Abidin Çınar, diyanet çalışanlarına mobbing uyguladığı ve sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımların uygunsuz olduğu gerekçesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı’na şikayet edildi. Bunun üzerine müftü hakkında yer değiştirme kararı alındı. Ancak müftünün itirazı üzerine karar geri çekildi. MİL DiyanetSen yaptığı açıklamada “İlçe müftüsü, atama kararını aylarca göz ardı etmiş, yer değişikliği cezasının iptali için çalışmıştır” dedi. (HABER MERKEZİ)