Diyanet görevlisinden tepki: Atatürk simgemizdir

Ayasofya'da Atatürk'ü hedef alan din görevlilerine Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Bünyamin Okumuş'tan tepki geldi: Atatürk'e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar.

Mustafa Demirkan.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ayasofya'da yapılan konuşmalarda Atatürk'e lanet okuyan din görevlilerine Diyanet'e bağlı Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Bünyamin Okumuş'tan tepki geldi.  Sosyal medya nesabından paylaşım yapan Okumuş şu ifadeleri kullandı: 

“Atatürk bizim börkümüzdür, birliğimizdir, simgemizdir. Ona laf yok, baş giderse börk gider. Allah muhafaza, bir daha da geri gelmez. Atatürk'e tahammülsüzlük Türkiye'ye tahammülsüzlüktür. Atatürk alerjisinin gerekçesini nasıl okumalıyız? Gizli FETÖ'cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir. Vaazları ile milli birliğimizi yaralamaya hiç kimse cüret etmemelidir. Atatürk'e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar? Ey kendini bilmez akılsızlar, Atatürkümüzden ne istiyorsunuz? O tarih sahnesine çıkmasaydı, Türklüğün kıvancı, İslam'ın bekçisi olmasaydı doğdunuz zaman kulağınıza ezan mı okunur yoksa bir kilisede vaftiz mi olurdunuz?”

Okumuş Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'e yaptığı açıklamada ise şöyle dedi: 

“Burası, Atatürk'ün kurduğu bir kurumdur. Atatürk Diyanet'i, dinle ilgili doğru bilgiyi halka anlatsın diye kurmuş. Atatürk'e rahmet okumak vefa borcumuzdur, bu borcu ödemek de birinci vazifemizdir. Atatürk ölmez bir eser bırakmıştır” dedi. Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Bünyamin Okumuş sözlerine şöyle devam etti: “Atatürk olmasa kulağınıza ezan mı okunurdu, yoksa bir kilisede vaftiz mi olurdunuz? Atatürk'ün hatıralarına ve heykellerine saldıran zavallılar, sizin yel değirmenlerine savaş açan Donkişot'tan ne farkınız var?” 

NE OLMUŞTU?

Emekli imam Mustafa Demirkan, 29 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı hafızlık töreninde yaptığı konuşmada Ayasofya'nın müze yapılmasına ilişkin isim vermeden Atatürk'ü hedef alarak “Bu ve bu gibi mabedler mabet olarak devam edilmesi için inşa edilmiş, hediye edilmiş. Öyle bir zaman geldi ki, bir asır gibi bir zaman içinde bu mabed-i şeriften Ezan-ı Muhammediye ve namaz her şey yasak olarak müze haline çevrildi. Onlardan daha zalim ve kafir kim olabilir... Ya Rabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma.” demişti. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da Ayasofya'daki ilk cuma namazında Atatürk'ü hedef almıştı. (HABER MERKEZİ)