Dışişleri'nden, İsrail'in Batı Şeria saldırısına kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin şehrinde düzenlediği hava saldırısı ve baskını kınadı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dışişleri Bakanlığı, İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Cenin şehrinde bugün gerçekleştirdikleri baskınları kınadı, Filistin Devleti ve halkına başsağlığı diledi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Bölgedeki mevcut gerilimin bu saldırılarla yeni bir şiddet sarmalını tetiklemesinden derin endişe duyuyor, İsrail makamlarına sağduyulu davranmaları ve bu tür eylemleri durdurmaları yönündeki çağrımızı yineliyoruz. Olaylarda hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, Filistin Devleti ve halkına başsağlığı diliyoruz" denildi.

NE OLMUŞTU?

İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin şehrine bugün düzenlediği hava saldırısı ve baskında 8 Filistinli hayatını kaybetmişti. El-Bire kentinde de İsrail askerinin açtığı ateş sonucu 1 Filistinli başından vurularak yaşamını yitirmişti. Saldırılarda 10'u ağır 50 kişi yaralanmıştı. (HABER MERKEZİ)