'Din adamıyım yalan söyleyemem' demişti: Gezi müezzini organ bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gezi eylemlerinde Bezmiâlem Valide Sultan Camisi'nde bira içildiği iddiasını yinelemesinin ardından o dönem camide görev yapan müezzin Fuat Yıldırım yeniden gündem oldu.

Müezzin Fuat Yıldırım, haftada üç gün diyalize giriyor.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sözlerinin ardından sosyal medyada gündem olan Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camisi eski müezzini Fuat Yıldırım'ın kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi gördüğü ve organ nakli olmayı beklediği öğrenildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi eylemleri sonrasında zaman zaman kullandığı “Bunlar değil miydi Bezmialem Camii’nin içine bira kutularıyla giren” ifadelerini önceki gün “Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması” programında tekrarladı.

Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından eylemler sırasında camide görev yapan ve iddiayla ilgili olarak polise verdiği ifadede, “Ben din adamıyım, yalan söyleyemem, içki içildiğini görmedim” diyen müezzin Fuat Yıldırım tekrar gündem oldu.

Fuat Yıldırım için sosyal medyada “nerede, ne yapıyor?” soruları ortaya atılırken Odatv'den Caner Taşpınar, Yıldırım'ın sağlık sorunları yaşadığını yazdı. 

İfadesinin ardından İstanbul Başakşehir bağlı Kayabaşı köyünde tayin edilen Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın atamasına itiraz edip dava açmıştı. Yıldırım bugün artık Karaköy’deki Arap Camii’nin müezzini olarak görev yapıyor.

ORGAN NAKLİ BEKLİYOR

Eşi lösemi hastası olan Fuat Yıldırım, köy camisine atanmasıyla zorluklar yaşadı ancak eşinin sağlık durumu yine de düzeldi. Fakat bu kez de kendisi sağlık sorunları yaşamaya başladı. Kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi gören Yıldırım'ın sağlığına kavuşması için tek çare organ nakli.

NASUH MAHRUKİ: FUAT YILDIRIM HOCAYA UYGUN BİR BÖBREK BULABİLİR MİYİZ?

Profesyonel dağcı Nasuh Mahruki ise sosyal medya hesabından Yıldırım için bağış çağrısında bulundu. Müezzinin böbrek nakline ihtiyacı olduğunu hatırlatan Mahruki, "B Rh+ veya 0 Rh+ kan grubundan böbrek alabilirmiş. Ne dersiniz, bunu başarabilir miyiz, o güzel insana hep birlikte uygun bir böbrek bulabilir miyiz?" diyerek çağrıda bulundu. (HABER MERKEZİ)