Dilipak: Şimdi Kürtler de 'Türkler ova Kürdüdür' derse ne olacak?

Abdurrahman Dilipak bugünkü yazında etnik kimliklerini üstünlük unsuru olarak ön plana çıkartanları eleştirdi. "Haydi, şimdi Kürtler de “Türkler ova Kürdüdür” derse ne olacak" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak bugünkü 'Türk olmak' başlıklı köşesinde, "Türk olmak deyince herkesin kafasında ayrı bir şablon. Kimine göre, 'Kürtler dağ Türkleridir'. Kimine göre Gur-Manço 'Bozkurt' demekmiş!  Haydi, şimdi Kürtler de “Türkler ova Kürdüdür” derse ne olacak." diye yazdı.

Dilipak'ın yazısından bir bölüm:

Sanki doğduğumuz ana-babayı biz seçtik, doğduğumuz toprağı, zamanı biz mi seçtik. Derimizin rengini ve cinsiyetimizi de biz seçmedik ama cinsiyetimizden başladılar değiştirmek için. “Toplumsal cinsiyet” böyle bir rezillik! 

Din, ahlak, aile, gelenek, tarih ve biyolojik cinsiyetinden bağımsız, yeryüzünü fesada verecek bir nesil geliyor! Allah onlara fırsat vermesin ve şerlerinden korusun.

Allah bizi, evet kavimler olarak farklı yarattı ki tearüf edelim, tanışıp bilişelim, yardımlaşalım, kardeş olalım diye. Yoksa her insan parmak uçları gibi özel, farklı ve biriciktir. Her topluluk içinde zaman içinde farklılıklar ve değişiklikler gösteren iyiler ve kötüler vardır. Erdemliler ve hainler vardır. Sonunda hepimiz Hz. Adem’in çocuklarıyız ve Hz. Adem de topraktandır." (HABER MERKEZİ)