Dilan Polat'ın 'intihar edeceği' iddiasına avukatından açıklama: Bambaşka bir insana dönüşmüş durumda

Silivri cezaevinde tutuklu bulunan Dilan Polat'ın intihar eğilimi olduğu yönünde haberler çıkmıştı. Polat ile görüşen avukatı, "Dilan bambaşka bir insana dönüşmüş durumda" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve yasa dışı bahis suçlamasıyla 5 Kasım'da Engin Polat ile birlikte tutuklanan Dilan Polat'ın cezaevinde intihar edeceğine yönelik iddialar hakkında Polatların avukatı Osman Eryiğit'ten açıklama geldi. Eryiğit, "Dilan bambaşka bir insana dönüşmüş durumda" dedi.

Avukat Eryiğit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Dilan Polat ile görüştüğünü belirterek, Polat'ın güçsüz olduğuna, intihar edeceğine dair yapılan manipülasyonlara itibar edilmemesini istedi.

Polat'ın bugün kızı ile görüştüğünü söyleyen Eryiğit, görüşmede yüzünün güldüğünü ve durumunun gayet iyi olduğunu ve Polat'ın kızına, 'suçsuz olduğumu biliyorum, sadece bunun anlaşılması için sabırla bekliyorum' dediğini aktardı.

Avukat Eryiğit, Dilan Polat'ın tahliye olması durumunda ise sevenlerinin çok farklı bir Dilan'la karşılaşacağını düşündüğünü ifade etti.

'İNTİHAR ETMEK İSTİYORUM ENGİN'

Silivri Cezaevi'nde kalan Dilan Polat'ın son olarak telefonda görüştüğü eşi Engin Polat'a "intihar etmek istiyorum Engin" dediği iddia edilmiş ve bunun üzerine cezaevi yönetiminin önlemleri artırarak Polat'ı cezaevi psikoloğu ile görüştürdüğü öne sürülmüştü. (HABER MERKEZİ)