'Devlet nerede?' diye soran avukata 'devleti aşağılama' soruşturması

Maraş merkezli depremlerin ilk gününde “Herkesin sorduğu tek soru var şu anda: Devlet nerede?” tweeti atan avukat hakkında 'devleti aşağılama' suçundan soruşturma açıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eski Cumhuriyet Savcısı ve avukat Osman Kaçmaz, enkazdan ailesini çıkarmaya çalışan bir avukat hakkında Twitter hesabından “Devlet nerede?” diye sorduğu için “devleti aşağılama” suçundan soruşturma açıldığını duyurdu.

Osman Kaçmaz'ın Twitter hesabından paylaştığı "Şüpheli ifade tutanağına" göre Avukat Erol Taslak isimli Twitter kullanıcısı depremin olduğu 6 Şubat 2023 tarihinde “Herkesin sorduğu tek soru var şu anda: Devlet nerede?” diye yazdı. Bu paylaşımla ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü kurumsal elektronik posta hesabına bir ihbar yapıldı. İhbardaki suç isnadını ciddi bulan Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı, Avukat Taslak hakkında soruşturma açtı.

Kaçmaz, "Bu arkadaşımız ilk gün hatay rönesans rezidansa gidip kurtarma çalışmaları başlamadan akrabalarıyla beraber enkazda. 10 dan fazla kişiyi canlı çıkartan, ancak yeğeni ve ailesine ulaşmayı başaramayıp halen enkazdan çıkarılmalarını bekleyen birisidir" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)