Deva Partisi'nden Oğuzhan Aygören tepkisi: "Eğer bu görevi kabul ederse, partimiz ile yolları ayrılacaktır"

Deva Partisi Kurucular Kurulu üyesi Dr. Oğuzhan Aygören'in Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan rektör Melih Bulu'ya danışman olmasına tepkiler sürüyor. Aygören'in 'gıyabında bir atama'yla görevlendirildiğini söyleyen Deva Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, "Oğuzhan hoca atamayı kabul etme konusunda özgür. Eğer bu görevi kabul ederse partimiz ile yolları ayrılacaktır" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Dr. Oğuzhan Aygören'in Boğaziçi Üniversitesi'nin atanmış rektörü AK Partili Melih Bulu'ya danışman olmasına, Kurucular Kurulu'nda bulunduğu DEVA Partisi'nden ilk tepki geldi. ArtıGerçek'in haberine göre, Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin "Eğer Oğuzhan Hoca bu görevi kabul ederse, partimiz ile yolları ayrılacaktır" dedi.

Clubhouse uygulaması üzerinden açıklama yapan Şahin, Dr. Aygören'in gıyabında gerçekleşen bir atamayla göreve geldiğini belirtti ve "Oğuzhan Hoca bunu yüksek ihtimalle geri çevirecektir" şeklinde konuştu. Dr. Aygören'in atamayı kabul etme konusunda özgür olduğunu fakat Boğaziçi Üniversitesi'ndeki rektörlük sürecinin başından bu yana hukuksuz bir biçimde gerçekleştiğini vurgulayan İdris Şahin "Biz bu hukuksuzluğa parti olarak ortak olamayız. Eğer Oğuzhan Hoca bu görevi kabul ederse, partimiz ile yolları ayrılacaktır" ifadelerini kullandı.

'YOLLARIMIZI AYIRIRIZ'

İdris Şahin, konuyla ilgili GazeteDuvar'a şunlar söyledi: "Yetkili kurullarımız karar verecektir. Biz ilkeleri ile hareket eden bir siyasi partiyiz. Boğaziçi rektör atamasının başından itibaren hukuksuz olduğunu ifade ediyoruz dolayısıyla böyle bir hukuksuzluk tarafında yer alan arkadaşlarımızla da yollarımızı ayırırız. Gıyabında görevlendirme olduğunu ifade ediyor umarım bu görevlendirmeyi geri çevirecektir. Çevirmemesi halinde de demokratik tercihini kullanmış olacaktır ancak onun özgür iradesi ile tercih ettiği görev bizim ilkelerimizle bağdaşmamaktadır. Bu nedenle yollarımızı ayırırız." (HABER MERKEZİ)