Dersim'de taciz şüphelisi ateş açtı, kamu görevlileri dahil 4 kişi gözaltında

Dersim'de yolda yürüyen kadına sözlü tacizde bulunan ve kalabalığın tepkisi üzerine ateş açan aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.

(Fotoğraf: Arşiv)
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dersim'de Moğultay Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde dün akşam saatlerinde taciz gerilimi yaşandı. Görgü tanıklarının anlatımlarına göre, bir otomobilin içindeki şüpheliler, yolda yürüyen kadına sözlü tacizde bulundu. Kadın, bağırarak çevreden yardım istedi. Toplanan kalabalık, otomobildeki 4 kişiye tepki gösterdi. Bu sırada araçtan inen şüpheli, belindeki tabancayı çıkararak, 3 el ateş etti.

Şüphelinin açtığı ateşte, yanındaki arkadaşı vuruldu. Şüpheli, olay yerinden kaçarken, ayağından yaralanan arkadaşı da ambulansla Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis, olay yerinde 3 boş kovan buldu. DHA'nın haberine göre, otomobille kaçan şüpheli ile yanındaki 2 kişi, polis ekiplerince yakalanıp, gözaltına alındı. Tedavisinin ardından ayağından yaralanan kişi de gözaltına alındı. Şüphelilerin işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

VALİLİK: OTOMOBİLDEKİ KAMU GÖREVLİLERİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

Valilikten yapılan açıklamada, otomobil içindeki kamu görevlileri hakkında adli ve idari soruşturma açıldığı belirtilerek, şöyle denildi: "27 Ağustos günü saat 22.30 sıralarında, Cumhuriyet Caddesi üzerinde aynı araçta bulunan kişiler ile cadde üzerinde bulunan kadın bir vatandaşımız arasında tartışma çıkmış, tartışmaya çevrede bulunan vatandaşlarımızın da müdahil olmasıyla olay yerinde arbede yaşanmıştır. Konu vatandaşlarımızın ve emniyet güçlerimizin müdahalesiyle sonlandırılmıştır. Olay sonrasında Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışma neticesinde; olaya dahil olduğu anlaşılan ve aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 4 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, haklarında adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Konu Valiliğimizce takip edilmektedir." (HABER MERKEZİ)