Dernek başkanına Sedat Peker gözaltısı

Şanlıurfa'daki Sedat Peker operasyonunda Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı (MİSİAD) Feridun Öncel gözaltına alındı.

Sedat Peker ve Feridun Öncel.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri suç örgütü liderliği suçlaması ile hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'le ilgili operasyonda MİSİAD Başkanı Feridun Öncel'i Şanlıurfa'da gözaltına aldı.

DHA'nın haberine göre sağlık kontrolünden geçirilen Öncel, ifadesi alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne götürüldü.

PEKER 'BAŞKAN' DİYE BAHSEDİYORDU

Yayınladığı videolarla Türkiye'nin gündemine oturan Sedat Peker’in, "Feridun başkan“ diye bahsettiği kişinin kim olduğu ise merak konusu olmuştu. Peker’in bahsettiği "Feridun başkan“ın Şanlıurfa MHP eski İl Başkanı Feridun Öncel olduğu ortaya çıktı.

Peker’in, cezaevinden çıktıktan sonra samimi görüntüler verdiği, birlikte gezilere, tatile gittiği ve “Başkan” dediği Feridun Öncel, Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MİSİAD) başkanı.

Derneğin ilk adı “Milliyetçi” olmasına rağmen, Peker cezaevinden çıktıktan sonra derneğin adı “Memleketçi” olarak değişti. O dönem Peker, MHP ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin aleyhine açıklamaları ile gündeme gelmişti.

Peker’in, bu açıklamalarla aslında "Feridun Öncel’i MHP’den koparmak istediği" iddia edilmişti. 1990’lı yıllarda MHP’nin Şanlıurfa il başkanlığını da üstlenen Öncel'in, özellikle 12 Eylül darbesi döneminde cezaevine giren ve camiada “Taş Medreseliler” denilen ülkücülerle de yakınlığıyla tanınıyor. (HABER MERKEZİ)