Deniz Zeyrek'ten Nureddin Nebati'ye 'Medusa' benzetmesi: Taşa çeviriyor

Gazeteci Deniz Zeyrek bugünkü yazısında, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin için “Medusa” benzetmesi yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sözcü gazetesinde yayınlanan bugünkü yazısında iktidarın ekonomi politikasını eleştiren Deniz Zeyrek, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati için “Medusa” benzetmesi yaptı. Nebati’nin gündem olan “gözlerime bakın” ifadesine gönderme yapan Zeyrek, “Nebati, artık ünlü mitoloji kahramanı Medusa gibi. Gözlerine bakanı taşa çeviriyor” diye yazdı.

Son çıkan borçlanma senedi düzenlemesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Zeyrek, yazısında şunları kaydetti:

“Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati dürüstçe söylemiş: ‘Enflasyonla birlikte büyümeyi tercih ettik. Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyorlar.’ Çok haklı. Kur korumalı mevduat, bankada parası olanların kârlarına kâr katmalarına yaramıştı. Yeni açıklanan iç borçlanma senetleri de yine senet alabilecek kadar parası olanların kârına kâr katacak. Bu ekonomi politikası, AK Parti iktidarının artık ‘zenginlerin’ iktidarı olduğunu, yoksulu sadece ‘yardımlarla yaşayan oy deposu’ olarak gördüklerini de teyit ediyor. Zengin daha zengin oluyor, garibana ise sadece Nebati'nin gözlerindeki ışık kalıyor.

Ancak benden söylemesi: Nebati, artık ünlü mitoloji kahramanı Medusa gibi. Gözlerine bakanı taşa çeviriyor. Siz siz olun “gözlerime bak” dediğinde aldanmayın ve Nebati'nin gözlerine bakmayın. Taş olursunuz!”