Deniz Akkaya koronaya yakalandı, hastaneye kaldırıldı

Korona virüsüne yakalanan model ve sunucu Deniz Akkaya'nın tedavisine hastanede devam edilecek. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Akkaya, "Hayatında hiç ciddi bir sağlık sorunu yaşamamış biri olarak bana inanılmaz ağır geldi" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Geçtiğimiz günlerde korona virüsüne yakalanan model ve sunucu Deniz Akkaya, durumunun ağırlaşmasıyla hastaneye kaldırıldı. Sosyal medya hesabından sağlık durumu hakkında bilgiler veren Akkaya, ateşinin 39 dereceye çıktığını, virüsün ciğerlerine kadar indiğini ve öksürük krizlerinin başladığını belirterek, “Evde beceremedim ısrar etmenin gereği yoktu, hastaneye yattım” dedi. 

Deniz Akkaya, sözlerine şöyle devam etti:

“Aslen en baştan niyetim hızlıca atlatıp, bakın sağlıklı yaşamın mükafatı demek isterdim size. Ancak hayatında hiç ciddi bir sağlık sorunu yaşamamış biri olarak bana inanılmaz ağır geldi. Arkadaş neymiş ya televizyonda oturup vaka sayısı vermeye benzemiyor. Belli ki hastanede bir süre kalacağım. Buyurun şu 4 günde yaşadıklarımı sizlerle paylaşıyorum.

Bir kere evde kalmaya ısrar etmek her zaman iyi fikir olmayabilir, çünkü ciğerlerimde minik sıkıntıları bugün hemen görüntüleyip kortizona başladılar. Yani evde kalmak yerine iç sesiniz hastaneye git diyorsa gidin. Ayrıca ateşim sürekli 39’larda seyrediyor.

“Öksürük krizim başladı bu ara. Ateş zaten baki, yani ateşim 38 olunca hissetmiyorum öyle diyeyim. Eklem ağrımda azalma var ilk günlere göre. Unutmayın ki bana bir şey olmaz. Eskiden beter enerjik bir energizer tavşanı gibi kalkacağım bu yataktan.”