Deniz Akkaya 3 gün hapis yatacak

Manken Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci ile aralarında çıkan kavga sonucu tedbir kararını hiçe saydığı için 3 gün zorlama hapis yatacağı öğrenildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eski manken ve sunucu Deniz Akkaya, sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci ile aralarında çıkan tartışma sonucu tedbir kararını hiçe saydığı gerekçesiyle ‘3 gün zorlama hapis’ yatacak. Hakkında 3 günlük zorlama hapis kararı verilen Akkaya, bu sabah Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden polis eşliğinde Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen ve İnfaz Savcılığı'nda dosya üzerinden işlemleri yapılan Akkaya, 3 günlük zorlama hapsinin infazı için Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

.

'ÜÇ GÜN CEZAEVİNDE KALACAK'

Deniz Akkaya'nın avukatı Muhammet Fatih Taşçı, "Deniz Akkaya, 6284 sayılı yasa kapsamında üç gün zorlama hapsine çaptırıldı. Bu karar temyiz ve istinaf incelemesinden geçmeksizin kesinleşti. Biz bu karara karşı, kanun yararına temyiz başvurusunda bulunacağız. Fakat yapacağımız bu başvuru kararın infazını durdurmayacağı için müvekkil bugün teslim oldu. Şu an zaten cezaevine girdi. Üç gün cezaevinde kalacak daha sonra perşembe sabah da tahliye olacak" ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU?

Bir televizyon programında yorumculuk yapan Deniz Akkaya, Selin Ciğerci'ye 'Senin çocuğun olmaz' ifadelerini kullanınca, ikili arasında bir tartışma yaşandı. Ciğerci, İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurarak Akkaya'nın kendisi hakkında konuşmaması için tedbir kararı aldırdı. Akkaya'nın katıldığı programda Ciğerci hakkında konuşmasının ardından Selin Ciğerci, tedbir kararının ihlal edildiği gerekçesiyle yeniden mahkemeye başvurdu. Mahkeme de Akkaya'nın tedbir kararını ihlal ettiğini tespit ederek 3 günlük zorlama hapsine karar verdi. Deniz Akkaya bu karara itirazda bulunsa da Mahkeme zorlama hapsi kaldıracak nitelikte yeterli delil sunmadığı gerekçesiyle Akkaya'nın itirazının reddine karar verdi. (DHA)